Czas na trening na siłowni

Nowy rok większość z nas rozpoczyna postanowieniami noworocznymi. Stawiamy sobie wyzwania oraz cele, które mają dać początek zmianom w naszym życiu. Jest to bardzo dobry moment na to, by wreszcie zadbać o siebie i zrobić sobie prezent w postaci karnetu na siłownię, a najlepiej na trening personalny. Da nam to możliwość i motywację do poprawienia kondycji fizycznej, ale także pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów.

ciezarki do treningu silowego

Każdy rodzaj wysiłku fizycznego jest dobry, ale czasami nie wiemy jak zabrać się do ćwiczeń. Wtedy z pomocą przychodzi trener osobisty prowadzący indywidualny (lub w parach), wspomniany wyżej, trening personalny. Każda dobra siłownia oferuje pomoc tego rodzaju profesjonalistów, którzy pomogą osobom mniej doświadczonym dobrać trening personalny odpowiedni do ich potrzeb, oczekiwań oraz równocześnie możliwości, jakimi dysponują w danym momencie.

Po pierwsze, przecież nie wszyscy chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niektórzy korzystają z siłowni w innym celu – poprawy kondycji lub po prostu chcą wzmocnić niektóre partie mięśni. Po drugie, przychodząc na siłownię nasze możliwości fizyczne są powiedzmy przeciętne. Z kolei już po miesiącu – dwóch, systematycznych ćwiczeń, możliwości te będą wyższe. Stąd trener osobisty po analizie sytuacji i zachodzących zmian kondycyjnych i wydolnościowych, zmodyfikuje nasz trening, by cały czas potrafił sprostać naszym rosnącym, z biegiem czasu, oczekiwaniom.

Trener personalny – Fitnow Kraków – poza indywidualnym doborem ćwiczeń, nadzorem ich wykonywania, cennymi wskazówkami czy systematyczną motywacją, wspomoże nas również w profesjonalnym ustaleniu diety.

Bardzo często siłownie na terenie Krakowa oferują poza tym szeroki zakres zajęć i ćwiczeń. Są zajęcia dedykowane osobom początkującym, zajęcia dla kobiet, zajęcia dla doświadczonych sportowców, kulturystów jak również zajęcia fitness dla seniorów czy młodzieży.