Miejskie zabawy

Gry miejskie stały się coraz bardziej popularne. Doskonale zabijają czas między wyjazdami biznesowymi lub służbowymi. Często również pojawiają się między kongresami czy nawet dużymi konferencjami. Gra miejska również dostarcza dużej dawki rozrywki dla mieszkańców lub przyjezdnych. Główny motyw takowych gier jest oparty na ciekawej fabule (fikcyjnej, ale częściej związanej z historią miasta) i nietuzinkowych postaciach.

krakow idealnym miejscem do gry miejskiej

Jednym z miast, gdzie często są organizowane gry miejskie, stał się Kraków. Dzięki zabawom dosłownie każdy może poznać historię tego miasta, postaci, legendy oraz ciekawe miejsca. Dlatego też niektórzy wybierają tę rozrywkę w ramach alternatywnego zwiedzania. Przyczyniają się również do integracji ludzi z innych krajów Unii Europejskiej. Istnieją nawet  specjalny gry, organizowane na zlecenie samej Komisji Europejskiej lub placówek kulturalnych miasta Kraków dla mieszkańców oraz obcokrajowców. Dobrze zorganizowana gra miejska to impreza nie tylko nosząca znamiona dobrej rozrywki, ale też bywa niezwykłym zabiegiem marketingowym (chociażby jako wizytówka miasta).

Do organizowania gier, powołano firmy, specjalizujących się w przedsięwzięciach tego typu. Gra miejska jest dopasowywana do klienta, a firma przygotowuje budżet, przydatny do działań. Niektóre firmy oferują też zabawy dla dzieci w wieku szkolnym, czyli klienta niedysponującym dużymi pieniędzmi na tak duże wydatki. No i oprócz tworzenia gier miejskich specjalnie dla klienta, mają w ofercie często własne gry miejskie, które wystarczy zarezerwować i przyjść ze znajomymi w nie zagrać.

Gra Miejska Kraków – szczegóły tutaj: http://www.lostroom.pl/gra-miejska