Opanować pianino

Pianino może i nie należy do jakoś szczególnie prostych w nauce instrumentów, ale na pewno nauka gry na pianinie jest łatwiejsza niż na skrzypcach. Oczywiście najwięcej zależy od naszego talentu oraz przykładania się na lekcjach. Są osoby, które uczęszczając regularnie na lekcje gry na pianinie, już po roku potrafią całkiem sporo, a są i tacy, którym potrzeba minimum trzech lat, by byli wstanie bezbłędnie grać na pianinie utwory muzyczne.

Jaką obrać drogę do doskonałości? Lekcje gry na pianinie pod okiem profesjonalisty!

jak skutecznie opanowac gre na pianinie

Pytanie o to, ile czasu zajmie nam nauka gry na pianinie jest pytaniem względnym. Odpowiedź na nie zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim od nauczyciela oraz czasu poświęconego na naukę z nauczycielem i przeznaczonego na samodzielne ćwiczenia w domu. Jednak nie tylko sensowne i regularne lekcje gry na pianinie mają wpływ na szybkość opanowywania pianina. Dużą rolę odgrywa też talent oraz umiejętności uczenia się.

Droga do nauki jest dosyć długa i kręta. Zaczyna się od dokładnego zapoznania się z instrumentem, m.in. metodą jego działania. Ważna jest również prawidłowa pozycja przed pianinem wraz z odpowiednim posługiwaniem się dłońmi. Istotną rolę odgrywa tu nauczyciel, który w odpowiedni sposób pokieruje naszymi rękoma i pokaże jak przyjąć właściwą postawę. Pozycja naszego ciała pozwoli nam na granie bez nadmiernego zmęczenia długich utworów. Źle ustawione dłonie często uniemożliwią nam zagranie trudniejszych fragmentów. Jeśli natomiast wszystko wymienione wcześniej odbywa się jak należy, w takim przypadku granie na pianinie większości osób sprawia ogromną przyjemność i jest dla nich formą relaksu.

Dopiero po zdobyciu umiejętności związanych z dobrą postawą, możemy zacząć na poważnie naukę gry na pianinie, czyli wydobywania dźwięków oraz interpretacji utworów. Nie warto aby nauka gry na pianinie odbywała się wyłącznie samodzielnie. Lepszym pomysłem jest wybór odpowiedniej osoby i lekcje gry na pianinie u wykwalifikowanego nauczyciela, jak tych dostępnych w Krakowie na http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/ – notabene patrząc na Kraków nauka gry na pianinie u tych nauczycieli jest niezwykle ceniona przez ich uczniów, o czym świadczą liczne pozytywne opinie.