Ozdób swoje ściany

Chcesz trochę ożywić swoje wnętrza salonu lub innych pomieszczeń swojego domu. Jest na to kilka rad i sposobów. Kupienie najzwyklejszych obrazów Cię jednak nie satysfakcjonuje.

Myślisz o czymś związanym z fotografią. Takim rozwiązaniem może okazać się wytwór francuski nazywany passe partout. Co to takiego? Jest to zwyczajny kawałek kartonu, z wyciętym na środku miejscem na naszą fotografię. Otwór ten powinien być odrobinę mniejszy od naszej fotografii. Możemy zrobić to sami w domu, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Jeśli masz chęć, aby było to pod szkłem, to czemu nie. Paspartu jest dobrym rozwiązaniem, gdy nie chcesz zawieszać na swoich ścianach ramek pełnych przepychu. Możesz je zakupić w sklepach typu Ikea, które proponują Ci zakup mebli i dekoracji lub w sklepie z artykułami plastycznymi. W internecie można znaleźć pełno instrukcji, jak wykonać to samemu, co nie jest wcale trudnym zadaniem do wykonania. Nie potrzeba do tego żadnych wrodzonych zdolności manualnych. Połowę narzędzi do wykonania zapewne posiadasz w domu, jak ekierka, ołówek. Resztę dostaniesz bez problemu. Wystarczy tylko czas i chęci. No i oczywiście plan, jak chcesz aby Twoje własne dzieło wyglądało. Jakie kolory, jakie tło, czy z dodatkowymi ozdobami. Teraz na topie na blogach jest tzw. DIY, czyli tłumacząc: do it yourself – zrób to sam.
Można znaleźć wiele inspiracji, nie wychodząc z domu, przez internet. A być może odkryjesz w sobie jakąś nową pasję lub po prostu dodatkowe zajęcie. Kto wie, czy nie wpadniesz na jakiś genialny i kreatywny sposób dekoracji swojego mieszkania. Taką własnoręcznie zrobioną ozdobą można również kogoś obdarować np. na parapetówkę, jako prezent urodzinowy, imieninowy lub miły upominek dla przyjaciółki bez okazji. Okazać się może, że ktoś będzie chętny na zakup Twoich małych arcydzieł i okaże się to Twoim sposobem, na dodatkowy dochód pieniężny. Wiadomo powszechnie, że to co zrobione własnoręcznie ma większą wartość, nie tylko sentymentalną, w momencie, gdy obdarzamy tym osobę nam bliską, lecz często jakościowo jest to rzecz lepsza.