Pierniczki – wspólna zabawa

Przepis na pierniczki to konieczność dla każdej szanującej się pani domu. Temat ten może nie jest na czasie, wszak mamy lato, nie sezon na pieczenie pierników, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zachować jakieś dobry przepis na pierniki, jeśli takowy wpadnie nam przypadkowo w ręce. Przepisy wszelakiego rodzaju można przecież zbierać non stop i nawet je sukcesywnie wypróbowywać. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nawet latem wypróbować nowy przepis na pierniki. Czemu nie? Pierniki zjeść można przecież zawsze. Kiedy jesteśmy w Toruniu też kupujemy tam pierniki i później obdzielamy nimi rodzinę i przyjaciół.

O tym, że warto mieć w swoich zbiorach jakiś sprawdzony przepis na pierniczki, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, bo rozumie się to samo przez się. Są wprawdzie osoby, które absolutnie niczego nie pieką, nawet tradycyjnych pierników przed świętami, ale zdecydowana większość z nas temu zajęciu się oddaje i do nawet z przyjemnością. Pieczenie pierników to w wielu domach przedświąteczna tradycja.

Szczególnie, kiedy w domu są dzieci. Dla naszych milusińskich to dopiero gratka! I chłopcy, i dziewczynki z jednakową pasją oddają się temu zajęciu. Wyrabianie ciasta to domena dorosłych, ale już wałkowanie go i wykrawanie ciasteczek to zdecydowanie zabawa dla najmłodszych. Do tego jeszcze dochodzi lukrowanie i dekorowanie każdego pierniczka. Można nawet ogłosić domowy konkurs na najbardziej oryginalne ciastko. Możliwości jest wiele, a tak naprawdę liczy się to, że rodzina robi coś wspólnie. To niezapomniane chwile, które po latach każdy wspomina z rozrzewnieniem.