Róże idealne do ogrodu

Odkąd kupiłem mieszkanie z własnym ogrodem, marzyłem wraz z żoną o tym, aby wypełnić go pięknymi krzewami róż. Dotychczas mogliśmy jedynie pozwolić sobie na róże cięte, mieszkaliśmy bowiem w wynajmowanym mieszkaniu za piątym piętrze, bez dostępu do ogrodu i nawet bez balkonu. Jednak kiedy w końcu mamy swoją własną, zieloną przestrzeń, którą możemy sami zagospodarować, w pierwszej kolejności postanowiliśmy, że zasadzimy w ogrodzie sadzonki róż wielu ciekawych odmian.

pachnace roze wielkokwiatowe

Niedaleko Krakowa, w którym mieszkamy, znajduje się duża szkółka róż, gdzie mogliśmy dostać kwiaty w absolutnie każdym dostępnym rodzaju i kolorze. Kiedy tam przyjechaliśmy, nie mogliśmy napatrzeć się na niesamowite kompozycje kwiatowe, które rosły wraz z każdym nadchodzącym latem i zmieniały się co roku, rozwijając się, rozgałęziając i tworząc prawdzie dzieła sztuki.

Przepiękne róże pnące okalały wejście do szkółki róż, tworząc niesamowitą feerię barw i zapachów. Już sam pobyt tam zachwycił tak żonę jak i mnie, ale myśl, że nasz niewielki ogród również mógłby tak wyglądać napawała nas ogromną radością i spokojem. W końcu mielibyśmy swoje wymarzone miejsce do odpoczynku, czytania książek w ciepłe dni, długich rozmów przy kawie i moglibyśmy pielęgnować własne kwiaty.

Zdecydowaliśmy się na początek na trzy duże krzewy róż. Są to róże wielkokwiatowe dostępne do kupienia tutaj: https://hyzowie.com/22-roze-wielkokwiatowe. Dokupiliśmy oczywiście także książkę o pielęgnacji róż. Zasadziliśmy róże tuż przy oknach, co pozwala nam cieszyć się ich widokiem każdego dnia zaraz po obudzeniu. Póki co, rosną przepięknie i mają się dobrze – mam nadzieję, że tak zostanie!