Ślubni fotografowie się cenią

Jeszcze tylko parę tygodni i zakończy się trwający sezon weselny. Przeważnie zaczyna się on tuż po Świętach Wielkiej Nocy i trwa do końca października. W czasie zimowym, wesela zdarzają się o wiele rzadziej, by nie powiedzieć sporadycznie. Właśnie te zimowe miesiące, są okazją, dla narzeczonych, na przemyślenia dotyczące zbliżającego wesela w kolejnym roku kalendarzowym. Poza zamówieniem sali weselnej, zespołu, bardzo ważny jest również fotograf ślubny, który uchwyci, ten najważniejszy dla Młodej Pary dzień.

fotografia z sesji slubnej

Ile może nas kosztować fotografia ślubna? Koszt tej usługi jest zależny między innymi od tego jakiego fotografa zamawiamy. Mamy bowiem do wyboru, profesjonalistów z tytułami Mistrzów Fotografii, pracowników firm oferujących usługi fotograficzne, czy też samouków, półamatorów. Trzeba wziąć pod uwagę, iż cena za usługi fotograficzne firm, które działają legalnie i podlegają opodatkowaniu, jest na pewno wyższa od tych, którzy działają „na czarno” i nie obchodzi ich nic więcej, poza zapewnieniem sobie profesjonalnego sprzętu.

Za usługi fotografów amatorów, nie powinniśmy zapłacić więcej jak tysiąc złotych. Na zatrudnienie zarejestrowanych fotografów zapłacimy zdecydowanie więcej i taka kwota raczej nigdy w jednym tysiącu się nie zamknie, a będzie to zazwyczaj koszt między dwoma a trzema tysiącami. Wszystko jednak zależy od godzin pracy takiego fotografa. Zazwyczaj jego praca, obejmuje godziny wczesno-poranne, kiedy to w domu Przyszłej Pani Młodej, trwają intensywne przygotowania do ceremonii ślubnej, aż po późne godziny nocne, tuż po zakończeniu oczepin. Pytanie również co z sesją ślubną? Większość chce ją mieć w innym terminie niż dzień ślubu, a to także podnosi koszty.

Innymi czynnikami determinującymi cenę są renoma fotografa ślubnego i odległość jaką przyjdzie mu pokonać, by dotrzeć na nasz ślub. Dosyć wysoka cena usług fotografii ślubnej sprawia, że największym zainteresowaniem cieszą się fotografowie zapewniający harmonię pomiędzy ceną a jakością, czyli posiadający całkiem dobry warsztat pracy, a równocześnie nie krzyczący takiej ceny, która zwala z nóg. To najbardziej rozsądny wybór dla większości par. Jednym z takich fotografów ślubnych jest fotograf LukaszPopielarz.pl – obsługujący w pierwszej kolejności śluby na obszarze Szczecina i tamtejszych rejonów.