Woreczki wypełnione lawendą

Lawenda jest popularną rośliną, która pięknie ozdabia ogród. Ma tez wiele praktycznych zastosowań, a jej właściwości wykorzystywano już w starożytności. Od dawna wykorzystywana była na przykład do dezynfekcji domów i szpitali, co jest związane z jej właściwościami przeciwbakteryjnymi. Lawenda cieszy się powodzeniem do dzisiaj. Można zastosować ją jako przyprawę w kuchni, lub wykorzystać do odstraszania moli odzieżowych i innych szkodników.

woreczki lawendowePopularne ostatnio są woreczki na lawendę, które wypełnione są suszem tej rośliny. Umieszcza się je w szafach i garderobach, gdzie wykorzystywane są właśnie do odstraszania moli, można je wykorzystać jako odświeżacz powietrza w domu i w samochodzie. Oprócz ładnego zapachu, woreczki lawendowe zapewnią nam relaks i odprężenie, gdyż mają właściwości uspokajające i wspomagają zasypianie. Woreczki lawendowe stanowią też wspaniałą ozdobę domu. Wykonane są z przewiewnych materiałów, które są pięknie ozdobione. Aromat lawendy doskonale uwalniają materiały takie jak len. Woreczek związywany jest tasiemką, aby w razie utraty właściwości suszu wymienić go na nowy.

Susz lawendy dostępny jest w sklepach, ale też, jeżeli ta roślina rośnie w naszym ogródku, można systematycznie ucinać pędy i suszyć je w przewiewnym miejscu. Taki susz można wykorzystać przez cały rok. Można ją wykorzystać także do aromatycznej kąpieli lub wykonać inhalację, która pozwoli pozbyć się bólu głowy i objawów przeziębienia. Lawenda ma wiele ciekawych zastosowań, warto zakupić lub wykonać własnoręcznie woreczki na lawendę i cieszyć się przez cały rok jej aromatem.