Wyzwania przy budowie przedszkola

Budowa przedszkola, czy też dostosowanie budynku do możliwości otwarcia w nim przedszkola lub żłobka wymaga określonych inwestycji i nakładów. Wymagania dotyczą także użytych w procesie budowy lub przebudowy materiałów budowlanych, których zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa dzieci korzystających z przedszkola. Głównym wymogiem stawianym materiałom budowlanym użytym do budowy przedszkola jest zapewnienie ogniotrwałości.

materiały ogniotrwałeDotyczy to głównie ścian przedszkola graniczących z pomieszczeniami wykorzystywanymi do innych celów aniżeli działalność przedszkolna. Bardzo często płyty ogniotrwałe oprócz ścian muszą zostać również zamontowane na suficie lub podłodze. Warto zaznaczyć, że materiały ogniotrwałe, to nie tylko płyty gipsowe o zwiększonej odporności ogniowej, ale to również zastosowanie takich materiałów jak zaprawa ognioodporna, podsypka ognioodporna, czy też inne materiały gwarantujące zwiększone bezpieczeństwo w warunkach pożaru. Bez wątpienia dzięki zastosowaniu materiałów ognioodpornych można mieć pewność, że budowane lub przebudowywane przedszkole przejdzie kontrolę przeciwpożarową i zostanie dopuszczone do użytku.

Materiały ognioodporne warto również zastosować przy budowie lub przebudowie obiektów publicznych, a także wszystkich inwestycjach, gdzie pojawia się niebezpieczeństwo zaprószenia ognia lub pożaru związanego z używaniem otwartych źródeł ognia. Jednym z takich miejsc, gdzie warto pomyśleć o zastosowaniu materiałów ognioodpornych w budownictwie są kuchnie oraz piekarnie, to tam najczęściej pojawia się niebezpieczeństwo pożaru.