Zabiegi stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna to termin, który używany już ostatnimi czasy bardzo powszechnie. Jednak czy wszyscy wiedzą, co tak naprawdę oznacza ta definicja? Stomatologia estetyczna to nic innego niż specjalne zabiegi dentystyczne, które mają na celu poprawić wygląd zębów. Chodzi przede wszystkim o wybielanie i korygowanie kształtu uzębienia, a także jego ustawienia. Poza tym powszechne jest również uzupełnianie uzębienia za pomocą implantów.

gabinet stomatologicznyIstnieje wiele zabiegów, które zawierają w pojęciu stomatologię estetyczną, a są to licówki, ortodoncja, wybielanie zębów oraz korony ceramiczne. Warto krótko wytłumaczyć, czym konkretne zabiegi się charakteryzują. Licówki to części, które przy niewielkiej ingerencji stomatologicznej pozwalają na zmianę ustawienia, kształtu lub koloru zębów. Są wykonane z cienkiej warstwy materiału cementowanego. Zakłada się je na przednią część zębów. Więcej o tym zabiegu dowiesz się wchodząc na stomatologia-impla.pl/licowki/. Ortodoncja to leczenie wad zgryzu i problemów związanych z niewłaściwym ułożeniem zębów oraz ich liczbą, wielkością i kształtem. Poza tym, w ortodoncji chodzi jeszcze o korygowanie zaburzeń związanych z żuchwą i szczęką. O wybielaniu zębów nie ma sensu się za wiele rozwodzić, ponieważ jest to chyba najbardziej znany termin z wszystkich wymienionych.

Można jednak wspomnieć, że wybielanie polega na rozjaśnieniu barwy zębów w sposób nieinwazyjny przy zastosowaniu nowoczesnego lasera lub lampy i specjalistycznych żelów wybielających. Korony ceramiczne to stałe uzębienie brakującego uzębienia. Wyglądają jak naturalne zęby. Warto do tego wszystkiego dodać, że do stomatologii estetycznej wykorzystuje się wyłącznie najnowocześniejsze technologie i rozwiązania.